Ogłoszenie
Witamy! Ogłoszenia

Ogłoszenie
Ogłoszenia duszpasterskie 18.03.2018 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Proboszcz   
sobota, 17 marca 2018 15:44

 

 

Ogłoszenia Duszpasterskie

V  Niedziela  Wielkiego Postu       18.03.2018

 

 

1. Dziś już Piata Niedziela Wielkiego Postu. Na znak bliskości Wielkiego Tygodnia zasłaniamy krzyże, które odsłonimy do adoracji podczas wielkopiątkowej liturgii Męki Pańskiej.

 

2. Jutro, 19 marca, Uroczystość ku czci św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, Tego dnia swoje imieniny obchodzi ks. Bp. Senior Józef Zawitkowski. Pamiętajmy o nim w naszych osobistych i wspólnotowych modlitwach.

 

3. W tym roku odbędzie się wspólna Droga Krzyżowa dla całego Żyrardowa. Zapraszamy w piątek 23 marca na godz. 19.00. Rozpoczęcie pod kościołem Wniebowstąpienia Pańskiego (ul. Żeromskiego). Trasa przebiega ulicami wszystkich żyrardowskich parafii. Zakończenie na Placu Jana Pawła II. Dokładne informacje i trasę nabożeństwa znajdziemy na ulotkach wyłożonych przy bocznych ołtarzach. Dla wszystkich uczestników Drogi Krzyżowej zostaną przygotowane świece.

Tego dnia osoby starsze i niemogące być wieczorem zapraszamy na nabożeństwo Drogi krzyżowej z koronką do Bożego Miłosierdzia na godz. 15.00. A dzieci na godz. 17.00.

 

4. W sobotę, 24 marca na zakończenie nowenny oddamy hołd Maryi Wspomożycielce Wiernych po Mszy św. o godz. 18.00.

 

5. Przyszła niedziela, 25 marca, jest już Niedzielą Męki Pańskiej, Niedzielą Palmową. Na wszystkich Mszach Świętych odbędzie się błogosławieństwo palm.

Jak co roku dzieci i młodzież z Oratorium przygotowują palmy i ozdoby świąteczne. Będzie można je nabyć w ciągu tygodnia w Oratorium oraz w niedzielę przed kościołem. Kupując palmy wykonane przez dzieci i młodzież wspieramy działalności wychowawczą naszego Oratorium.

 

6. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na trzydniową pielgrzymkę do Lwowa, w dniach 22-24 czerwca. Wymagany jest aktualny paszport. Zapisy w bibliotece parafialnej w środy od godz. 16.00 do 18.00.

 

7. Przy wystawionym krzyżu do adoracji, można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i na wielkanocny wystrój kościoła.

 

Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego po: katolicką prasę, dewocjonalia, Pismo Święte, pamiątki na chrzest i Komunię oraz karty świąteczne i ozdoby wielkanocne.

 

W ostatnim tygodniu w naszej parafii zostali odprowadzeni na wieczny spoczynek:

Marcin Telatycki, lat 40, z ul. Spółdzielczej

Jacek Marat, lat 49, z ul. Girarda

Polećmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu - Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 
Ogłoszenia duszpasterskie 11.03.2018 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Proboszcz   
poniedziałek, 12 marca 2018 16:16

 

 

Ogłoszenia Duszpasterskie

IV  Niedziela  Wielkiego Postu       11.03.2018

Rekolekcje Wielkopostne

 

 

1. Rozpoczęliśmy dziś Parafialne Rekolekcje Wielkopostne. Nauki rekolekcyjne głosi ks. Arkadiusz Piotrowski, salezjanin, z Głoskowa. Ksiądz rekolekcjonista jest proboszczem parafii w Głoskowie i przełożonym domu zakonnego salezjanów.

 

Od poniedziałku do środy Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 18.00 i 20.00.

O godz. 17.30 modlitwa różańcowa.

Od godz. 19.00 do 19.45 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

Zachęcam do wzięcia udziału w spotkaniach rekolekcyjnych we wszystkie te dni, do środy włącznie oraz wyspowiadania się podczas rekolekcji.

Ofiary składane na tacę podczas rekolekcji niech będą naszym podziękowaniem księdzu Rekolekcjoniście za podjęty trud.

 

2. W czwartek, 15 marca rozpoczniemy nowennę do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Prośby i podziękowania przyjmowane są w kancelarii parafialnej.

 

3. Kontynuujemy w naszej parafii comiesięczny cykl spotkań z Biblią p.t. „ze Słowem do życia”. Najbliższe spotkanie w czwartek, 15 marca o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy.

 

4. W sobotę, 17 marca, z racji III soboty miesiąca, zapraszamy na godz. 18.00 na Mszę św. z modlitwą charyzmatyczną o uzdrowienie.

 

5. Przy wystawionym krzyżu do adoracji, można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i na wielkanocny wystrój kościoła.

 

6. Jak pamiętamy od wielu już lat  w ostatni piątek przed Wielkim Tygodniem przeżywaliśmy nabożeństwo Drogi Krzyżowej przemierzając ulice naszej parafii. W tym roku odbędzie się wspólna Droga Krzyżowa dla całego Żyrardowa. Zapraszamy w piątek 23 marca (za dwa tygodnie) na godz. 19.00. Rozpoczęcie pod kościołem Wniebowstąpienia Pańskiego (ul. Żeromskiego). Trasa przebiega ulicami wszystkich żyrardowskich parafii. Zakończenie na Placu Jana Pawła II. Dokładne informacje i trasę nabożeństwa znajdziemy na ulotkach wyłożonych przy bocznych ołtarzach. Dla wszystkich uczestników Drogi Krzyżowej zostaną przygotowane świece.

 

7. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego po: katolicką prasę, dewocjonalia, Pismo Święte, pamiątki na chrzest i Komunię oraz karty świąteczne i ozdoby wielkanocne.

 

W ostatnim tygodniu w naszej parafii zostali odprowadzeni na wieczny spoczynek:

Dariusz Guzewski, lat 45, z ul. Zielińskiej

Hanna Kiełbasa, lat 82, z ul. Girarda

Anna Witek, lat 67, z ul. Zielińskiej

Polećmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu - Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 4.03.2018 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Proboszcz   
sobota, 03 marca 2018 13:51

 

 

Ogłoszenia Duszpasterskie

III  Niedziela  Wielkiego Postu       4.03.2018

 

 

1. Pamiętajmy o nabożeństwach wielkopostnych.

W piątki Wielkiego Postu, Droga Krzyżowa:

o godz. 15.00 z Koronką do Bożego Miłosierdzia,

o godz. 17.00 z udziałem dzieci,

o godz. 18.45 dla ogółu wiernych

o godz. 20.00 z udziałem młodzieży

W niedziele Wielkiego Postu, Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15.

 

2. Dziś jeszcze w Centrum Kultury w Żyrardowie odbędzie się koncert: Żołnierze wyklęci, cześć i chwała bohaterom. Rozpoczęcie o godz. 17.00. Wstęp wolny.

 

3. W czwartek, 8 marca obchodzony jest jako Międzynarodowy Dzień Kobiet. Na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlić się we intencji wszystkich kobiet z naszej parafii.

 

4. Od przyszłej niedzieli 11 marca rozpoczniemy Parafialne Rekolekcje wielkopostne. Nauki rekolekcyjne wygłosi ks. Arkadiusz Piotrowski, salezjanin z Głoskowa.

 

5. Przy wystawionym krzyżu do adoracji na środku kościoła, można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i na wielkanocny wystrój kościoła.

 

6. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach. Na trasie pielgrzymki znajdą się również Kielce, Wieliczka, Leśniów oraz Jasna Góra. Wyjazd w sobotę 7 kwietnia. Zapisy w bibliotece parafialnej w środy od godz. 16.00 do 18.00.

 

7. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego po: katolicką prasę, dewocjonalia, Pismo Święte, pamiątki na chrzest i Komunię oraz karty świąteczne i ozdoby wielkanocne.

 

W ostatnim tygodniu w naszej parafii zostali odprowadzeni na wieczny spoczynek:

Wiktoria Żak, lat 19, z ul. Spółdzielczej

Marianna Tkacz, lat 78, z ul. Girarda

Polećmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu - Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 14