Ogłoszenie
Witamy! Ogłoszenia

Ogłoszenie
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 17.09.2017 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Proboszcz   
sobota, 16 września 2017 16:41

 

 

Ogłoszenia Duszpasterskie

XXIV Niedziela Zwykła       17.09.2017

 

 

 

1. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:

18 września – poniedziałek – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika

20 września – środa – świętych męczenników koreańskich Andrzeja Kim Taegon

i towarzyszy

21 września – czwartek – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty

23 września – sobota – św. o. Pio, kapłana

 

2. Po wakacyjnej przerwie kontynuujemy w naszej parafii comiesięczny cykl spotkań z Biblią p.t. „ze Słowem do życia”. Najbliższe spotkanie w czwartek, 21 września o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy.

 

3. W sobotę 23 września o godz. 16.00 spotkanie popielgrzymkowe Grupy Pomarańczowej.

 

4. Rusza kolejna edycja programu Szlachetna Paczka. Organizatorzy poszukują wolontariuszy, bez których oczekiwana pomoc nie dotrze do najbardziej potrzebujących. Tylko w zeszłym roku dzięki pracy wolontariuszy pomoc otrzymało 19 tys. rodzin. Szczegółowe informacje dla chętnych znajdziemy na plakatach

 

5. W ostatni weekend września odbędą się w naszej parafii rekolekcje pod nazwą „Odchwaszczanie małżeńskiego ogródka”. Zapraszamy do udziału wszystkie małżeństwa sakramentalne, niezależnie od stażu małżeńskiego, których związki przeżywają wiosenny rozkwit, letnie owocowanie, jesienne zmęczenie a może zimowe przymrozki. Zapraszamy małżonków, którzy chcą swoje relacje odświeżyć, pogłębić, uporządkować lub wręcz naprawić. Szczegóły i informacje o zapisach znajdziemy na plakatach. Ze względów organizacyjnych ilość miejsc jest ograniczona.

 

6. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza w sobotę, 7 października, na jednodniową pielgrzymkę do Świnic Warckich i Lichenia. Zapisy w środy w bibliotece parafialnej od godz. 16.00 do 18.00, a szczegóły znajdziemy na plakatach.

 

7. W tym tygodniu w poniedziałek i wtorek Kancelaria parafialna nie będzie czynna.

 

8. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego po: katolicką prasę, dewocjonalia, Pismo Święte oraz podręczniki do nauki religii.

 

 
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 10.09.2017 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Proboszcz   
sobota, 09 września 2017 16:07

 

 

Ogłoszenia Duszpasterskie

XXIII Niedziela Zwykła       10.09.2017

 

 

 

1. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:

14 września – czwartek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego

15 września – piątek – wspomnienie Matki Bożej Bolesnej

16 września – sobota – świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa

 

2. Wraz z początkiem roku szkolnego rozpoczniemy przygotowanie dzieci do I Komunii Świętej. Zgłoszenia dzieci klas 3 z naszej Parafii, należy dokonać w tym tygodniu w kancelarii parafialnej (Kancelaria jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 16.00 – 17.30).

 

3. W piątek, 15 września rozpoczniemy nowennę do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Prośby i podziękowania przyjmowane są w kancelarii parafialnej.

 

4. W sobotę 16 września z racji III soboty miesiąca o godz. 18.00 Msza św. z modlitwą charyzmatyczną o uzdrowienie.

 

5. Nasze Oratorium po raz kolejny organizuje Święto Radości. Zapraszamy dzieci, młodzież, całe rodziny w najbliższą sobotę na godz. 11.00. Więcej szczegółów na temat programu znajdziemy na plakatach i facebooku. Jeżeli ktoś chciałby wspomóc przygotowanie festynu może to uczynić przez upieczenie ciasta potrzebnego na poczęstunek dla uczestników. Osoby, które zdecydują się na upieczenie dowolnego ciasta, prosimy o przyniesienie go do Oratorium w piątek po południu. Za okazane wsparcie już teraz serdecznie dziękujemy.

 

6. W ostatni weekend września odbędą się w naszej parafii rekolekcje pod nazwą „Odchwaszczanie małżeńskiego ogródka”. Zapraszamy do udziału wszystkie małżeństwa sakramentalne, niezależnie od stażu małżeńskiego, których związki przeżywają wiosenny rozkwit, letnie owocowanie, jesienne zmęczenie a może zimowe przymrozki. Zapraszamy małżonków, którzy chcą swoje relacje odświeżyć, pogłębić, uporządkować lub wręcz naprawić. Szczegóły i informacje o zapisach znajdziemy na plakatach. Ze względów organizacyjnych ilość miejsc jest ograniczona.

 

7. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza w sobotę, 7 października, na jednodniową pielgrzymkę do Świnic Warckich i Lichenia. Zapisy w środy w bibliotece parafialnej od godz. 16.00 do 18.00, a szczegóły znajdziemy na plakatach.

 

8. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego po: katolicką prasę, dewocjonalia, Pismo Święte oraz podręczniki do nauki religii.

 

 

W ostatnim tygodniu w naszej parafii zostali odprowadzeni na wieczny spoczynek:

Anna Kolińska, lat 62, ostatnio zamieszkała na ul. Mielczarskiego

Czesław Jaktorski, lat 61, z ul. Nietrzebki

Polećmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu - Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXII NIEDZIELA ZWYKŁA 03.09.2017 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Proboszcz   
piątek, 01 września 2017 20:58

 

 

Ogłoszenia Duszpasterskie

XXII Niedziela Zwykła       3.09.2017

 

 

 

1. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:

8 września – piątek – święto Narodzenia Najśw. Maryi Panny

 

2. W poniedziałek, 4 września, rozpoczęcie roku szkolnego. Zapraszamy dzieci, młodzież, katechetów i nauczycieli na godz. 8.00, na Mszę św. rozpoczynającą nowy rok nauki. Przypominamy też rodzicom, aby zadbali o to, by dzieci i młodzież uczestniczyły w lekcjach religii.

 

3. Również w poniedziałek, 4 września po Mszy św. o godz. 18.00 – modlitwa wstawiennicza dla wszystkich, którzy mają problemy zdrowotne, rodzinne czy duchowe.

 

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii. Zapraszamy wszystkich ministrantów wraz z rodzicami.

 

5. W sobotę, 9 września w Łowiczu odbędzie się Spotkanie Młodych Diecezji Łowickiej. Będzie to kontynuacja spotkań związanych ze Światowymi Dniami Młodzieży. Dokładne informacje znajdziemy na plakatach. Zgłoszenia prosimy kierować do ks. Wojciecha lub ks. Łukasza.

 

6. Po raz kolejny w Żyrardowie odbędą się bezpłatne badania w ramach profilaktyki chorób układu krążenia: badania ciśnienia krwi, poziomu cukru, cholesterolu, badanie słuchu oraz będą udzielane porady prozdrowotne. W sobotę, 9 września, w godz. 8.00 – 11.00 na skwerze przy ulicy Okrzei (obok Targowiska miejskiego). Przed badaniem krwi należy być na czczo.

 

7. W przyszłą niedzielę 10 września zapraszamy dzieci z klas 1 szkoły podstawowej. Na Mszy św. o godz. 10.30 zostaną poświecone tornistry, podręczniki i przybory szkolne, a dzieci otrzymają specjalne błogosławieństwo z racji rozpoczęcia nauki w szkole.

 

8. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego po: katolicką prasę, dewocjonalia, Pismo Święte oraz podręczniki do nauki religii.

 

 

W ostatnim tygodniu w naszej parafii zostali odprowadzeni na wieczny spoczynek:

Krystyna Kokosza, lat 83, z ul. Kapitana Pałaca

Wanda Arkuszewska, lat 58, z ul. Skrowaczewskiego

Jerzy Kwiatkowski, lat 60, z ul. Parkingowej

Polećmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu - Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 10