Ogłoszenie
Witamy! Ogłoszenia

Ogłoszenie
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 18.02.2018 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Proboszcz   
sobota, 17 lutego 2018 20:54

 

 

Ogłoszenia Duszpasterskie

I  Niedziela  Wielkiego Postu       18.02.2018

 

 

1. Dziś Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu. Kościół zachęca nas do owocnego przeżycia tego pięknego czasu pokuty i nawrócenia. Zapewne wielu z nas poczyniło sobie dobre i mocne postanowienia na Wielki Post. Bądźmy zatem wytrwali w tych naszych postanowieniach.

 

2. W piątki Wielkiego Postu, nabożeństwo Drogi Krzyżowej:

o godz. 15.00 z Koronką do Bożego Miłosierdzia,

o godz. 17.00 z udziałem dzieci,

o godz. 18.45 dla ogółu wiernych

o godz. 20.00 z udziałem młodzieży

W niedziele Wielkiego Postu, Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15.

 

3. Dziś po Mszach św. przed kościołem odbędzie się zbiórka funduszy na operację trzyletniej Natalii, u której wykryto nowotwór mózgu. Zbiórkę przeprowadzą wolontariusze z Fundacji „Z miłości do dziecka”. Fundacja ta jest oficjalną instytucją odpowiedzialną za pozyskanie funduszy na kosztowną, zagraniczną operację Natalii.

 

4. Zawsze Drodzy zwracajmy uwagę, komu dajemy nasze ofiary, zdarzają się niestety nadużycia i oszustwa. Było kilka przypadków w Żyrardowie, że osoby nieuprawnione zbierały fundusze na leczenie małej Natalii. Była też u mnie wczoraj mama 19 letniej Wiktorii, poszkodowanej w wypadku samochodowym w Walerianach. Prosiła, aby przekazać oświadczenie, że na leczenie Wiktorii nie jest prowadzona żadna zbiórka finansów, bo niestety kilka takich nieuczciwych przypadków miało też miejsce.

 

5. Zapraszamy na Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy Życia w Duchu Świętym. Rozpoczniemy je dziś o godz. 19.15.

 

6. W tym tygodniu, w środę i czwartek, naszą wspólnotę salezjańską odwiedzi ks. Tadeusz Rozmus, który jest delegatem naszego Przełożonego Generalnego. Delegat Ks. Generała przeprowadzi wizytacje nadzwyczajną, która zgodnie z naszymi zakonnymi konstytucjami odbywa się co 6 lat. W środę, po wieczornej mszy św. odbędzie się spotkanie z przedstawicielami grup parafialnych.

 

7. W sobotę, 24 lutego na zakończenie nowenny oddamy hołd Maryi Wspomożycielce Wiernych po Mszy św. o godz. 18.00.

 

8. Przy wystawionym krzyżu do adoracji na środku kościoła, można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i na wielkanocny wystrój kościoła.

 

W ostatnim tygodniu w naszej parafii zostali odprowadzeni na wieczny spoczynek:

Maria Sałachewicz, lat 74 i

Tadeusz Gasiński, lat 79, z ul. Girarda

Milena Kalkosińska, lat 19, z ul. Kilińskiego

Polećmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu - Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 11.02.2018 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Proboszcz   
sobota, 10 lutego 2018 16:57

 

 

Ogłoszenia Duszpasterskie

VI  Niedziela  Zwykła       11.02.2018

Odpust św. Cyryla i Metodego

 

 

1. W środę, 14 lutego, przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty czas Wielkiego Postu. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem będą sprawowane o godz. 7.00, 9.00, 17.00 (dla dzieci), 18.00 i 20.00.

W Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu ilości jedzenia. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia. Natomiast post ilościowy (Środa Popielcowa i Wielki Piątek) obowiązuje od 18. do 60. roku życia.

W piątki Wielkiego Postu, nabożeństwo Drogi Krzyżowej:

o godz. 15.00 z Koronką do Bożego Miłosierdzia,

o godz. 17.00 z udziałem dzieci,

o godz. 18.45 dla ogółu wiernych

o godz. 20.00 z udziałem młodzieży.

W niedziele Wielkiego Postu, Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15.

 

2. W czwartek, 15 lutego rozpoczniemy nowennę do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych, która odprawiana jest codziennie po Mszy św. o godz. 18.00. Prośby i podziękowania przyjmowane są w kancelarii parafialnej.

 

3. Kontynuujemy w naszej parafii comiesięczny cykl spotkań z Biblią p.t. „ze Słowem do życia”. Najbliższe spotkanie w czwartek, 15 lutego o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy.

 

4. W sobotę 17 lutego zapraszamy na godz. 18.00 na Mszę św. z modlitwą charyzmatyczną o uzdrowienie. W czasie tej Mszy udzielimy sakramentu namaszczenia chorych z racji przeżywanego w tym miesiącu Światowego Dnia Chorych. Zapraszamy wszystkich chorych, osoby starsze, osoby potrzebujące wsparcia duchowego. Spowiedź od godz. 17.30. Prosimy też rodziny i sąsiadów o umożliwienie osobom chorym i starszym przybycie na tę Mszę św.

 

5. Biuro i Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje dwudniową pielgrzymkę do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach. Na trasie pielgrzymki znajdą się również Kielce, Wieliczka, Leśniów oraz Jasna Góra. Wyjazd w sobotę 7 kwietnia. Zapisy w bibliotece parafialnej w środy od godz. 16.00 do 18.00.

 

6. W przyszłą niedzielę w naszej parafii odbędzie się zbiórka funduszy na operację trzyletniej Natalii, u której wykryto nowotwór mózgu. Zbiórkę przeprowadzą wolontariusze z Fundacji „Z miłości do dziecka”. Fundacja ta jest oficjalną instytucją odpowiedzialną za pozyskanie funduszy na kosztowną, zagraniczną operację Natalii.

 

7. Zapraszamy na Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy Życia w Duchu Świętym. Rozpoczniemy je za tydzień, w niedzielę 18 lutego o godz. 19.00.

Za chwilę usłyszymy zaproszenie na Rekolekcje i świadectwo osoby, która już w nich uczestniczyła. Przed kościołem będą rozdawane ulotki dotyczące tych rekolekcji.

 

W ostatnim tygodniu w naszej parafii został odprowadzony na wieczny spoczynek:

Zenon Owczarek, lat 86, z ul. Leszno

Polećmy jego duszę Bożemu Miłosierdziu - Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 4.02.2018 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Proboszcz   
niedziela, 04 lutego 2018 11:30

 

 

Ogłoszenia Duszpasterskie

V  Niedziela  Zwykła       4.02.2018

 

 

1. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu

5 lutego – poniedziałek – św. Agaty, dziewicy i męczennicy

6 lutego – wtorek – św. męczenników Pawła Miki i towarzyszy

10 lutego – sobota – św. Scholastyki, dziewicy

 

2. W poniedziałek, po Mszy św. o godz. 18.00 – modlitwa wstawiennicza dla wszystkich, którzy mają problemy zdrowotne, rodzinne czy duchowe.

 

3. W przyszłą niedzielę 11 lutego będziemy przeżywali Uroczystość odpustową świętych Cyryla i Metodego – Patronów Europy i naszej parafii. Przy tej okazji dokonamy podsumowania roku 2017 oraz tegorocznej kolędy.

 

4. Biuro Turystyczno-Pielgrzymkowe „Św. Rodziny” organizuje pielgrzymki do Włoch i do Medjugorie. Dokładne informacje dostępne są w kancelarii parafialnej.

 

5. Już po raz piętnasty Wspólnota Domowego Kościoła Diecezji Łowickiej zaprasza na Bezalkoholowy Bal Karnawałowy dla rodzin i wszystkich chętnych. Odbędzie się on w sobotę, 10 lutego w Skierniewicach. Dokładne informacje znajdziemy na plakatach.

 

6. Rozkład kolędy na najbliższy tydzień:

5 lutego, poniedziałek: Zielińskiej 10, 12 i 14

6 lutego, wtorek: Zielińskiej 16 i 18, Joanny Froehlich 3

7 lutego, środa: Zielińskiej 20 i 22,

 

7. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego po: katolicką prasę, Pismo Święte oraz dewocjonalia.

8. W ostatnim tygodniu w naszej parafii została odprowadzona na wieczny spoczynek:

Alina Męczyńska, lat 87, z ul. Pałaca

Polećmy jej duszę Bożemu Miłosierdziu - Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 

 

 

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 14