Koło Żywego Różańca
Witamy! Koło Żywego Różańca

Koło Żywego Różańca PDF Drukuj Email

 

"Żywy Różaniec" jest zorganizowaną wspólnotą osób, które modlą się codziennie na różańcu. Wspólnota ta odpowiada kształtowi samej modlitwy różańcowej, która polega na rozważaniu 20 tajemnic z życia Jezusa i Maryi przy jednoczesnym odmawianiu przy każdej tajemnicy jednego "Ojcze nasz" 10 "Zdrowaś Maryjo" i jednego "Chwała Ojcu".

Każda "Żywa Róża" składa się z 20 osób, a każda z nich odmawia codziennie przynajmniej jedną tajemnicę różańca. Koniecznie jednak tę, która zostaje powierzona do rozważania i odmawiania raz w miesiącu, przy "zmianie tajemnic". Przy tej zmianie, co miesiąc, wszystkim członkom przydziela się nowe tajemnice do odmawiania, w taki jednak sposób, aby w jednej "Żywej Róży" były każdego dnia odmówione wszystkie tajemnice w sumie dwudziestu. Tak więc, nawet, gdy poszczególni członkowie "Żywej Róży" odmawiają dziennie tylko jedną tajemnicę, to w całej Róży rozważany jest cały różaniec, czyli wszystkie części i tajemnice. Przy dokonywaniu zmian uważamy, żeby co miesiąc każdy uczestnik tej modlitwy miał do rozważenia kolejna tajemnicę.

Bardzo istotne jest również to, że wszyscy członkowie Róży modlą się w tej samej intencji, która jest również zmieniana co miesiąc.

Takie zasady obowiązują przy organizowaniu "Żywych Róż" na całym świecie.

Zachęcamy wszystkich, którzy modlą się na różańcu, aby poszerzyli szeregi Żywego Różańca w naszej Parafii. Pomóżcie w systematycznej modlitwie różańcowej. To tylko jedna cząstka dziennie. Każdy chętny może przyjść na comiesięczne spotkania "Żywego Różańca" i tam zgłosić swój akces. Pójdźmy za wezwaniem Matki Bożej z Fatimy i przykładem Jana Pawła II.

Jan Paweł II

 

 

Odmawiajcie tę modlitwę z gorliwością i prostotą, aby zaczerpnąć radości ze spełnionych obowiązków, siły do stawiania czoła wobec nieuniknionych trudności, jakimi jest przepełnione życie ludzkie, odwagi na każdy dzień kontemplacji przyszłej chwały, obiecanej przez Boga swoim wiernym sługom”.

Jan Paweł II, 1983

 

Opiekunem Koło Żywego Różańca w naszej parafii od dnia  1 września 2007 jest  ks. Cezary Ruzik sdb.

Każdego 13 dnia miesiąca, członkowie Koło Żywego Różańca biorą udział we Mszy świętej o godz. 18.00 wypraszając miłosierdzie dla całego świata. Po Mszy Świętej prowadzą modlitwę różańcową.

W pierwszą niedzielę każdego miesiąca o godzinie 1630 odbywają się spotkania formacyjne dla członków Koła Żywego Różańca.

Kalendarium - nasze ważniejsze wydarzenia:

  • • 06 kwietnia 2008 - odbyło się uroczyste spotkanie Wielkanocne naszego Koła
  • • 26 kwietnia 2008 - odbyła się pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach
  • • 03 czerwca 2008 - odbyła się pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Miedniewickiej Pani Mazowsza
  • • 14 czerwca 2008 - odbyła się pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach
  • Od 01 września 2008 roku rozpoczęliśmy „Katechezy biblijne" spotykamy się w każdy trzeci czwartek miesiąca (godzina 1845)przewodniczy nam - ks. Cezary Ruzik sdb
  • • 27 września 2008 - na zaproszenie Biskupa Łowickiego odbyła się IV Pielgrzymka Kół Żywego Różańca do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych w Domaniewicach, w której uczestniczyli członkowie naszego Koła Żywego Różańca, wraz z opiekunem księdzem Cezarym Ruzikiem
  • • 11 stycznia 2009 - odbyło się spotkanie opłatkowe połączone z noworocznym naszego Koła Żywego Różańca, swoją obecnością zaszczycił nas ksiądz proboszcz Henryk Chibowski.