Koło Przyjaciół Radia Maryja
Witamy! Koło Przyjaciół Radia Maryja

Koło Przyjaciół Radia Maryja PDF Drukuj Email

 

Koło Przyjaciół Radia Maryja przy parafii świętych Cyryla i Metodego powstało w styczniu 1998 roku. Obecnie koło liczy 186 członków - mieszkańców Żyrardowa i okolic. Działalność Koła to między innymi:

  • • propagowanie słuchania Radia Maryja i trwanie na modlitwie razem z Radiem Maryja i w łączności z Ojcem Świętym,
  • • wspieranie Radia Maryja i wszystkich jegc inicjatyw,
  • • rozprowadzanie materiałów informujących o Radiu Maryja,
  • • czynny udział w życiu i działalności Parafii,
  • • organizowanie pielgrzymek do Sanktuariów Maryjnych.

Spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja Zgodnie z założonym programem, czynnie uczestniczymy w życiu naszej parafii, bierzemy udział we wszystkich ważnych uroczystościach i służymy pomocą w ich organizacji. Modlimy się za Ojca Świętego oraz za biskupów i kapłanów naszej Diecezji i zamawiamy w tych intencjach Msze święte. Propagujemy czytanie prasy katolickiej w rodzinach i prowadzimy jej kolportaż na terenie Żyrardowa, dostarczając do domów osób chorych miesięczniki "Rodzina Radia Maryja", "Różaniec" oraz książki katolickie, rozprowadzamy również czasopismo dla dzieci "Anioł Stróż". W każdą pierwszą sobotę miesiąca trwamy na modlitwie różańcowej i organizujemy czuwanie w naszej parafii przed Najświętszym Sakramentem. Konserwujemy i odnawiamy rozmieszczone przez nas na terenie miasta i okolic tablice informacyjne o Radiu Maryja. Członkowie naszego Koła czynnie uczestniczą również w pracy innych grup istniejących przy parafii.

Spotkania w środy w godzinach 1600-1800 w bibliotece.