OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 21.01.2018
Witamy! Ogłoszenia OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 21.01.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 21.01.2018 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Proboszcz   
sobota, 20 stycznia 2018 18:30

 

 

Ogłoszenia Duszpasterskie

III  Niedziela  Zwykła       21.01.2018

 

 

1. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu

24 stycznia – środa – św. Franciszka Salezego. biskupa i Doktora Kościoła

25 stycznia – czwartek – święto Nawrócenia św. Pawła

26 stycznia – piątek – św. Tymoteusza i Tytusa, biskupów

27 stycznia – sobota – bł. Jerzego Matulewicza, biskupa

 

2. Bardzo duża grupa osób pełnoletnich w naszej parafii nie przyjęła jeszcze Sakramentu Bierzmowania. W tym roku chcemy zaproponować przygotowanie do Bierzmowania dla dorosłych. Zgłoszenia należy dokonać najpóźniej do końca stycznia u ks. Proboszcza.

 

3. Od wielu lat Stowarzyszenia Nieść Ulgę w Cierpieniu im. Ojca Pio i Matki Teresy przez Hospicjum domowe niesie pomoc osobom chorym na choroby nowotworowe. W tym czasie opieką Hospicjum zostało objętych 489 osób z Żyrardowa i okolicznych gmin.

Każdy z nas może wspomóc to piękne dzieło przez przekazanie 1% swojego podatku za rok 2017 na działalność hospicyjną Stowarzyszenia czyli m. in. dalsze prowadzenie Hospicjum domowego, a także utworzenie Ośrodka Hospicyjnego dla pacjentów onkologicznych z Żyrardowa i okolic. Dokładne informacje znajdziemy na ulotkach rozdawanych po Mszach św. przed kościołem.

 

4. W przyszłą niedzielę 28 stycznia będziemy przeżywali naszej parafii dziś Uroczystość św. Jana Bosko, wychowawcy i nauczyciela młodzieży, założyciela Salezjanów. Słowo Boże skieruje do nas ks. Jacek Wilczyński, salezjanin z Czerwińska nad Wisłą.

 

5. Już po raz piętnasty Wspólnota Domowego Kościoła Diecezji Łowickiej zaprasza na Bezalkoholowy Bal Karnawałowy dla rodzin i wszystkich chętnych. Odbędzie się on w sobotę, 10 lutego w Skierniewicach. Dokładne informacje znajdziemy na plakatach.

 

6. Trwają odwiedziny duszpasterskie. Rozkład kolędy na najbliższy tydzień:

22 stycznia, poniedziałek: Pałaca 47 i 49

23 stycznia, wtorek: Pałaca 43 i 45, Fieldorfa-Nila (Jedności Robotniczej) 20

24 stycznia, środa: Pałaca 39 i 41, Fieldorfa-Nila 22

25 stycznia, czwartek: Pałaca 88, Fieldorfa-Nila 24 i 30,

26 stycznia, piątek: Fieldorfa-Nila 9, 11, 13, 26, 28

27 stycznia, sobota: - domki jednorodzinne: ul. Chłodna, Ciepła, Twardowskiego, Stanclika, Witosa, Migdałowa, Orzechowa, Podmiejska, Północna, Prosta, Misakowskiego, Dokładny rozkład sobotniej kolędy znajdziemy w gablotach oraz na naszej stronie internetowej.

Jeżeli ktoś był nieobecny podczas kolędy, a chciałby przyjąć kapłana z wizytą duszpasterską, prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej.

Naczynie z Wodą święconą znajduje się w przy chrzcielnicy.

W styczniu Kancelaria parafialna czynna tylko w niedziele po Mszach św.

7. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego po: katolicką prasę, dewocjonalia, komplety kolędowe oraz kalendarze Diecezji Łowickiej.

 

W ostatnim tygodniu w naszej parafii zostali odprowadzeni na wieczny spoczynek:

Julian Trelka, lat 69, z ul. Skrowaczewskiego

Alicja Wójcicka, lat 69, z ul. Pałaca

Polećmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu - Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…